Browsing Category

Bankalar

banka-referans-mektubu
Bankalar,

Banka Referansı Ne Demek? Banka Referans Mektubu Nedir?

Banka referans mektubu örneği word şeklinde olup, müşteriler banka referansı ne demek, referans mektubu nedir sorusuna yanıt arayabilir. 04.03.2009 tarih ve 27159 sayılı Mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan içeriğe göre kişinin mali durumunu gösteren ve bankadan temin edilebilen bir nevi yeterlilik belgesidir denilebilir. Hem ülke içinde hem de yurt dışındaki bankalardan temin edilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken banka referans mektubu için ilk ilan tarihinden sonra düzenlenmesi gerekiyor.

takasbank
Bankalar,

Takasbank Nedir? Takasbank Kimin?

Bireyler takasbank nedir, ne işe yarar ayrıca takasbank kimin sorusuna yanıt arayabilir. Öncelikle takasbank ile sürekli duyduğunuz bu sistemin ne anlama geldiğini kısaca belirterek ilerlemek mantıklı olacaktır. Para ve sermaye piyasaları var olup, bu iki kurum arasında bir nevi köprü bağı kuran takasbank, nakit veya hayali paranın sermayeye aktarılması olarak bilinir.

katilim-bankalar
Bankalar, Yatırım,

Albaraka Türk Kar Payı Hesaplama 2020

Banka müşterileri katılım bankaları konusunda albaraka ile çalıştıklarında bankanın vereceği kar payını merak edebilir. Zira 2020 yılı albaraka türk kar payı hesaplama konusunda şimdiden bilgilendirme yapmakta! Buna göre yatırım miktarına göre seçeceğiniz yatırım ürününe göre belirli oranlarda kar elde etmek mümkün. Tabi şunu da unutmamak gerekiyor ki, her yıl kar elde eden bir bankanın gelecekte de kar elde edebilir gözü ile bakılmamalı ve diğer yatırım araçlarına da bakmanızı öneriyoruz. Sizlerde albaraka kar payı hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz…

engellilere-kredi
Bankalar, Kredi,

Engellilere Kredi Müjdesi 2020

Bireyler engellilere faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi almak isteyebilir. Zira kredi faiz oranlarının düşmesi ile beraber engellilere kredi müjdesi 2020 yılında da devam edecek! Başta ziraat bankası engelli kredisi olmak üzere, diğer kamu ve özel bankalarda özürlülere, engellilere, yaşlılık parası alan bir çok kesime ekonomik destek sunacak!

banka-eft
Bankalar,

Eft Ne Zaman Hesaba Geçer? (EN FAZLA 5 DK.)

Bankaların teknolojik alt yapısı hızla ilerlerken, yapılan para transferleri de anlık hızlarda karşı tarafa geçmektedir. Banka para transferinde eft ne zaman hesaba geçer, en fazla merak edilenler arasında! Zira yanlış eft yapıldığında ilgili süreç içerisinde müşteri hizmetlerine ulaşmak zorundasınız. Aksi takdirde yapılan eft ne yazık ki, iptal olmamakla beraber karşı tarafın hesabına bloke bırakılsa da, parayı almak için karşı dava açmanız gerekecektir. Günümüz şartlarında eft süresi önemlidir, hatalı para transferinde anlık hızlarda müşteri temsilcilerine bağlanarak, verdiğiniz eft emrini geri çekebilir veya iptal ettirebilirsiniz.

ziraat-katilim-kar-payi
Bankalar, Yatırım,

Ziraat Katılım Bankası Kar Payı Hesaplama 2020

Katılım bankaları ülkemizde var olup, kar veya zarar etme durumlarına göre bu miktarları, yatırımcıları ile paylaşmakta. 2020 yılı ziraat katılım bankası olarak kar payı hesaplaması yapmak isteyenler bir kaç detaya önem vermeleri gerekiyor! Yatırımcılar veya parasını değerlendirmek isteyenler, ziraat katilim hesaplama ile hayal ettiği tutarı hesaplarında görebilir. Riskin en azami olduğu yatırım katılım bankaları her yıl ülkemizde büyük öneme sahiptir.