Browsing Category

Sendika

İşsizlik maaşı mevzuatında geçen resmi bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

ito-sirket-unvan-sorgulama
Sendika,

İTO Firma (ŞİRKET) Sorgulama 2020

İTO olarak adlandırılan İstanbul Ticaret Odası işlemlerinde ito firma sorgulama önemli kısımlardan bir tanesidir. Burada önem arz eden konu ito sorgulama aşamasında firma, şirket, ünvan veya oda kaydı sorgulamaları da yapılmasıdır. Söz konusu ito firma sorgulamasında ticaret sicil numarası, oda sicil numarası, nace koduna veya ticaret ünvanına göre sınıflandırma yapılmaktadır. Vatandaşlar ito ünvan sorgulama yaparak, bilgi edinebilir.

noter-para-sayma
Sendika,

Noterde Para Sayma Makinesi Var Mı?

Devlet kurumlarından biri olan noterde para sayma makinesi var mı, akıllardaki sorunun yanıtını öğrenmek isteyenler olabilir. Zira noterlerde para sayma makinesi olup, genel kullanım amacı sahte paranın belirlenmesi ve para sayma işleminin kusursuz olarak yapılması için kullanılmakta! Bir çok kişi noter para sayar mı ve para sayma gibi işlemlerinin nasıl yapıldığını merak etmekte.

idari-takip
Sendika,

İdari Takip İle Yasal Takip Arasında ki Farklar Nelerdir?

Bildiğiniz gibi ülkemizde kredi veya kredi kartı borçluluk oranı yüksektir. Bu durum bankaların idari takip işlemi başlatmasına imkan tanımakta. Ayrıca bu borçlardan dolayı belirli süre sonrasında yasal takip de başlar. Bir çok vatandaş ise bu iki kelime arasında ne tür bağlantının olduğunu tam olarak bilmemekte. Yaklaşan tehlikenin farkında olmadan mevcut borca ek olarak farklı bankadan yeni bir kredi alarak, bankaların daha fazla peşine düşüneceğini düşünemez! Bu nedenle idari takip ne zaman silinir en fazla gelen sorular arasında. Mevcut banka ve avukat, mahkeme borçlarını sildirmeniz sonrasında banka şubesine giderek, bankalar birliği ve kredi kayıt bürosuna faks çektirmeniz de gerekmekte.

issizlik-parasi
Sendika,

İşsizlik Maaşı Kaç Ay Verilir 2019

2019 yılı işkur işsizlik maaşı almak isteyenlerin akıllarında yüzlerce soru geçmekte. Bunlardan biri de işsizlik maaşı kaç ay verilir. Bildiğiniz gibi mevzuatlara bakıldığında işveren, işçiyi çıkardığında belirli süre maaş verilmeye devam ediliyor işkur tarafından. Ancak bunların şartı olmakla beraber her işten çıkarılan veya kendi isteği ile ayrılanlar bazı durumlarda bu maaşlardan yararlanamaz!

issizlik-sigortasi
Sendika,

2019 İşsizlik Sigortası Primi Ne Kadar? (İŞSİZLİK SİGORTASI KANUNU)

Bireyler işten çıkartıldığında veya kendi izni ile ayrıldığında işsizlik sigortası kanunu dahilinde hangi haklara sahip olduğunu ve işsizlik sigortası 2019 primi ne kadar ödenmesi gerektiğini merak edebilir. Bu konuda devlet üzerine düşen görevi sorunsuzca yapmakla beraber ancak kısa süreli bir geçici görev üstlenmektedir. Yani işsizlik parası, sonsuza kadar ödenmediği gibi, işsizlik sigorta primini de belirli süreler dahilinde ödemektedir. Eğer sizlerde bu durumda iseniz 2019 işsizlik sigortası şartlarını incelemeniz mantıklı olacaktır.

issizlik-parasi
Sendika,

İşsizlik Maaşı Hesaplama 2019

Bireyler işsizlik maaşı hesaplama konusunda yeterli bilgiye sahip olmadıklarında aşağıdaki yönergeleri takip ederek, 2019 yılı işsizlik maaşı hesaplamasını öğrenmiş olacaklar. Bu nedenle öncelikle gerekli etkenlere odaklanmanız gerektiğinin altını çizerek belirtelim.

issizlik-maasi
Sendika,

İşsizlik Maaşı Kimler Alabilir 2019

Bireyler işlerinden ayrıldıklarında gerekli olan tazminat dahilinde devletin çıkardığı işsizlik parası mevzuatına göre belirli süre para almaya devam edecekler. İşsizlik maaşı 2019 yılında kimlerin alabileceği ve ne kadar süre boyunca almaya devam edeceğini de aşağıdaki ekrandan kolayca öğrenebilirsiniz. Bu nedenle görevden ayrılan ve ayrılmak zorunda bırakılan vatandaşlar, haklarını sonuna kadar aramakta. Bu haklardan biri de işsizlik kimler alabilir, sorusu olup buna yanıt aramakta.