Browsing Category

Yatırım

ziraat-katilim-kar-payi
Yatırım,

Ziraat Katılım Hesabı Nedir? Kar Payı Nasıl Hesaplanır?

Katılım bankaları sayesinde kar elde etmek 2020 yılında da mümkün olup, bu bankalar arasında ziraat katılım bankası da yer almakta. Ziraat katılım müşterisi olanlar önceliği kar payı hesaplama miktarını öğrenerek, buna göre bir yatırım planı yapabilir. Bildiğiniz gibi katılım bankaları ülkemizde bir elin toplam parmak sayısını geçmemesi nedeni ile yatırımcı sınıfında olan müşteriler, bu bankaları ince eleyip sık dokuyarak kararını vermekte. Zira kar elde edeyim diye zarar etme olasılığını bank asya ile hatırlayabilirsiniz!

ziraat-bes-iptal
Bireysel Emeklilik, Yatırım,

Ziraat Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nasıl İptal Edilir?

Bireyler ziraat bes iptal ettirmek istediklerinde nasıl hareket edeceklerini tam olarak bilmemekte. Söz konusu ziraat bireysel emeklilik iptali mümkün olup, aşağıdaki yönergelere göre gittiğinizde kısa sürede iptalini sağlayabilirsiniz. Yatırımları farklı bir şekilde değerlendirmek isteyen yatırımcılar, bireysel emeklilik iptali ziraat için nelerin gerekliği olduğunu öğrenebilir.

katilim-bankalar
Bankalar, Yatırım,

Albaraka Türk Kar Payı Hesaplama 2020

Banka müşterileri katılım bankaları konusunda albaraka ile çalıştıklarında bankanın vereceği kar payını merak edebilir. Zira 2020 yılı albaraka türk kar payı hesaplama konusunda şimdiden bilgilendirme yapmakta! Buna göre yatırım miktarına göre seçeceğiniz yatırım ürününe göre belirli oranlarda kar elde etmek mümkün. Tabi şunu da unutmamak gerekiyor ki, her yıl kar elde eden bir bankanın gelecekte de kar elde edebilir gözü ile bakılmamalı ve diğer yatırım araçlarına da bakmanızı öneriyoruz. Sizlerde albaraka kar payı hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz…

katilim-bankalar
Yatırım,

Faizsiz Yatırım Araçları Hangileri? (HELAL YATIRIM ARAÇLARI)

Bildiğiniz gibi katılım bankacılığı sayesinde faizsiz yatırım yapmak mümkün olup, helal yatırım araçları arasında gösterilmekte. Öte yandan dolar, euro, altın, gibi önemli yatırım araçları da kullanılabilir. Bankacılık ürün ve hizmetleri arasında gösterilen katılım bankacılığı ülkemizde giderek artan bir kitleye sahip olmakta. Ancak şunu da unutmadan yazalım, kar elde ettiği kadar zarar da etme olasılığını göz ardı etmeden düşünerek hareket etmelisiniz. Bireyler helal yatırım araçları nelerdir, şeklinde sorunun yanıtını öğrenmek isteyebilir. Aşağıdaki bilgiler sayesinde faizsiz yatırım hakkında bilgi sahibi olabilir.

isbankasi-fon
Fon,

İş Portföy Robofon Muhafazakar Değişken Fon (804)

804 fon kodu ile karşınıza çıkan iş bankası yatırım fonu olan iş portföy robofon muhafazakar değişken fonu getirisi ve ne anlama geldiğini hatta neleri içerdiğini buradan öğrenebilirsiniz. Fonun fiyatı (7.11.2019 tarihi itibari ile) 77.883757 TL şeklinde.  En az olarak 1 adet alınabilir, paranın miktarına göre fon sayısı değişebilir.

ziraat-katilim-kar-payi
Bankalar, Yatırım,

Ziraat Katılım Bankası Kar Payı Hesaplama 2020

Katılım bankaları ülkemizde var olup, kar veya zarar etme durumlarına göre bu miktarları, yatırımcıları ile paylaşmakta. 2020 yılı ziraat katılım bankası olarak kar payı hesaplaması yapmak isteyenler bir kaç detaya önem vermeleri gerekiyor! Yatırımcılar veya parasını değerlendirmek isteyenler, ziraat katilim hesaplama ile hayal ettiği tutarı hesaplarında görebilir. Riskin en azami olduğu yatırım katılım bankaları her yıl ülkemizde büyük öneme sahiptir.

kuveyt-hesaplama
Bankalar, Yatırım,

Kuveyt Türk Kar Payı Caiz Mi? Helal Mi? (Kuveyt Kar Payı Hesaplama)

Parasını katılım bankaları üzerinden değerlendirmek isteyen bireyler, kuveyt türk kar payı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. Yani kar payı caiz mi, helal mi soruları en fazla gelen sorular arasında. Söz konusu kuveyt türk kar oranları 2020 yılında artmış durumda. Birikimlerini mevduat hesaplarına yatırmak istemeyen ve katılım bankalarına yatırarak, onların yıl veya aylık bazda kar zarar durumlarına göre ortak olmak isteyenler, kar payı ile yatırım yapabilir. Ancak çoğu yatırımcı; kar payı helal mi caiz mi haram mı sorularını sormakta!

para-biriktirme
Yatırım,

Faizsiz Para Değerlendirme (PARA BİRİKTİRME YOLLARI)

Faizsiz para biriktirme yolları sizlere zor gelebilir ancak banka faizi olmadan bile para değerlendirme imkanı olmakla beraber, bunlardan ne şekilde kazanç sağlayacağınızı aşağıdaki bilgileri okuyarak öğrenebilirsiniz. Söz konusu günümüz şartlarında elindeki nakit para olanlar hızlıca döviz, altın, borsa, nemalandırma, mevduat, kumbara fonu, fon alım satımı, bes (bireysel emeklilik sistemi), gibi yatırıma araçlarında değerlendirmek istemekte. Ancak faizsiz para biriktirme yolları arasında en önemlisi aslında faizsiz para nasıl değerlendirilir, sorusuna yanıt bulmakla geçer!